Зимовий відпочинок у Карпатах

Холодна пора року – надзвичайно популярний сезон карпатського туризму. Природа засніжених гір зачаровує своєю величчю, а культура цього краю приваблює колоритом старовинних традицій зимових свят.

Найвигідніший варіант проживання в Карпатах узимку – зупинитися в класичних туристичних центрах регіону, таких як Ворохта та Трускавець. З одного боку, різноманітність житла тут не поступається популярним гірськолижним курортам. З іншого, проживання тут обійдеться дешевше, а дістатися до будь-якої пам’ятки Карпатського регіону не складе проблем.

Ворохта

Ворохта – це яскраве містечко в самому серці Карпат, оточене лісами. Обравши його для відпочинку, ви побачите найвищі піки України, вкриті снігом, пройдете широкими полонинами, розкиданими в горах, і відчуєте свіже морозне повітря. Навколо курорту простягнулися ліси Карпатського національного природного парку – одного з найстаріших природного парку нашої країни, заснованого в 1980 році. Відпочиваючи тут, ви буквально житимете в центрі заповідника.

Трускавець

Другий популярний центр відпочинку в Карпатах узимку – Трускавець, найважливіша здравниця регіону. По-перше, містечко розкинулося в унікальному екологічному регіоні. Трускавець оточений гірськими лісами та парками, посипаними сріблястим снігом. Завдяки цій особливості курорту вам не доведеться йти далеко, щоб опинитися серед див природи. Крім того, в околицях є безліч мальовничих місць, куди можна поїхати відпочивати взимку – величні Скелі Довбуша, стародавні міста Дрогобич та Борислав, фортеця Тустань та інші.

Куди поїхати в Карпатах узимку? Вибір пам’яток величезний. По-перше, подорож дозволяє познайомитися з природного скарбницею одного з найбільш екологічних регіонів нашої країни та подивитися на краєвиди гір, що захоплюють дух.

Берегове

Одне з найважливіших природних багатств Карпат – розмаїття мінеральних вод і лікувальних джерел. На відпочинку взимку дуже доречною буде поїздка гарячими джерелами Західної України. Найвідоміший термальний курорт нашої країни – Берегове на Закарпатті. Тут розташовані басейни, вода до яких подається прямо зі свердловин глибиною понад 1 кілометра, зберігаючи свої цілющі властивості. Відпочинок у закарпатських басейнах дозволить скупатися та зігрітися прямо в розпал морозів.

По-друге, туристів приваблюють колоритні міста й архітектурні ансамблі Західної України. Поїздка до Яремчого взимку дозволить відвідати серце Карпатських гір та опинитися у сніговій казці. Найпопулярніша пам’ятка міста – каскадний водоспад Пробій, який іноді замерзає, перетворюючись на химерні сходи, покриті сріблястим льодом. Поблизу цього дива природи починається стежка Довбуша, яка проходить чарівним гірським лісом в оточенні яскравих скульптурних композицій.

Львів

Відпочинок у Карпатах узимку складно уявити без екскурсій найбільшими історичними центрами Західної України, такими як Львів.

Історія Львова починається в далекому XIII столітті і за 800 років свого існування місто пережило безліч важливих подій і перебувало під пануванням різних монархів. Архітектура старого міста зберегла його насичену історію та пронесла його колорит крізь століття. Старовинні пам’ятки служать найкращими декораціями для різдвяних ярмарків і концертів, тож поїздка до Львова – чудова можливість зустріти новий рік у Карпатах.

Загалом, місць, куди поїхати взимку в Україні, більш ніж достатньо. Карпати щороку приваблюють тисячі туристів завдяки унікальним пам’яткам природи, багатющій історико-культурній спадщині та доступними цінами порівняно з європейськими курортами. Більше того, очевидно, в умовах глобальної кризи популярність карпатського відпочинку взимку 2022 лише зросте. Гірські курорти готові до напливу туристів.