Театралізовані екскурсії та розваги в Карпатах

Шукаєте небанальний і цікавий варіант, як провести відпустку? Найоригінальніший варіант відпочинку в Карпатах, представлений у рамках турів – театралізовані заходи й екскурсії. Деякі з них організовують талановиті аніматори готелю «Трускавець 365», та професійні актори Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича, інші можна відвідати в рамках екскурсій.

Бойківське весілля

Шоу-програма в готелі включає безліч колоритних інтерактивних спектаклів. Наприклад, можна завітати на бойківське весілля на туристичній базі «Крутогір 365». Актори відтворили старовинні традиції та обряди бойків, етнографічної групи, що мешкає на Західній Україні. На весіллі в Карпатах можна долучитися до танцю біля ватри – в давнину парубки розводили величезне багаття й стрибали через нього, демонструючи свою завзятість. Також гостей запросять скуштувати карпатських наливок із канапками й соліннями.

Циганська вечірка

На мальовничій базі «Крутогір 365» проходить яскрава циганська вечірка. Гостей ділять на 2 команди (табори ромів). Табори змагаються в танцювальних і музичних конкурсах – традиційних видах мистецтва, притаманних ромам. Таким чином, вечірка прекрасно передає звичаї цього самобутнього народу.

Не менш колоритний захід, включений до туру до Трускавця – «Вечори на хуторі 365». Ця програма була розроблена на основі першої повісті Миколи Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки», що описує життя й колорит українського села XVII – XIX ст. На відпочинку в Карпатах гості матимуть змогу познайомитися з безсмертними героями класика – відьмою Солохою, що вкрала зорі з неба, дяком, його кумом.

Вечори на хуторі 365

На «Вечорах» можна буде завітати на традиційні українські вечорниці. Раніше так називали свята, на яких збиралася молодь у холодну пору року, після закінчення робіт у полі. На вечорницях хлопці розповідали історії, які згодом увійшли до моторошних оповідань Гоголя.

Важливою частиною дійства буде традиційний обряд ворожіння, що зберігся з язичницьких часів. У давнину селяни намагалися знайти шляхом ворожіння відповіді на безліч питань – як мине рік, яким буде врожай. Однак найбільше закарбувалися в народній пам’яті ворожіння дівчат – кожна намагалася таким чином дізнатися, хто буде її майбутнім чоловіком. Не знаємо, чи знайдете ви у ворожіннях відповіді на свої питання, однак розвага буде однозначно цікавою.

Чи не найцікавіший театральний захід у рамках туру – ​​«Таємниці дрогобицької ратуші», одна з найкращих театралізованих екскурсій в Україні. Туристів відвезуть до Дрогобича – старовинного колоритного міста, бруковані вулички якого зберегли дух Середньовіччя. Тут гостей запрошують до ратуші, яка стояла тут протягом століть і остаточно архітектурне обличчя котрої сформувалося в 1 половині ХХ ст.

Таємниці дрогобицької ратуші

На подвір’ї ратуші відвідувачів зустріне колоритний годинникар, який знає кожний куточок будівлі. Він продемонструє годинник ратуші, створений в 1927 році. Подивитися на такий складний механізм, дізнатися, як він працює та якої уваги вимагає буде цікаво й людям, далеким від техніки.

Раніше ратуша була серцем життя середньовічного міста – тут знаходилася й політична влада, й суд. І сьогодні охочі познайомитися з таємницями ратуші в Дрогобичі заходять до ката – головного охоронця, що наглядає за порядком. Кат розповість, як карали тих, хто смітив у місті, а також як міська влада захищала покупців від шахраїв на ринку. Тут же можна познайомитися з відьмою, яку спіймав кат і спробувати її звільнити.

На екскурсії в ратуші Дрогобича можна завітати до музею ваг і гир, який включає понад 500 експонатів з усього світу. Цю колекцію ентузіаст збирав протягом 3 років і тепер відвідувачі мають змогу побачити аптечні, поштові й медичні терези, ваги для золота, монет і навіть яєць. Однак найцікавішими будуть спеціальні ваги, за допомогою яких у Середньовіччі зважували відьом – якщо жінка важить менше 48 кг, вона може бути відьмою. Якщо ж вона важить більше, мітла її не витримає.

Театралізовані дійства врізноманітнять відпочинок у Карпатах у будь-яку пору року й зроблять його ще колоритнішим. Більше того, деякі з них абсолютно безкоштовні (наприклад, «Вечори на хуторі 365»).