Синевир, Несамовите та інші озера Карпат

Гірські озера – одні з найчарівніших куточків Карпат. По-перше, ці пам’ятки природи вирізняються своїм різноманіттям – кожне озеро має свою унікальну природу й характер, наче живі істоти. По-друге, карпатські водойми вражають красою.

Найвідоміше озеро Карпат і, можливо, всієї України – Синевир. Ця водойма розташована в Закарпатській області, серед вершин масиву Горгани. Озеро утворилося 10 тис років тому під час землетрусу – виник яр, що наповнився водою з навколишніх струмків. Утім, окрім наукової версії є й легенда про виникнення цього дива природи, не менш красива, ніж саме озеро. Розповідають, що водойма утворилася зі сліз дівчини Сині, що плакала тут за своїм коханим Виром.

Синевир - найбільше гірське озеро України

Озеро Синевир і найближчі території входять до однойменного Національного природного парку. Таким чином, для туристів установлені правила поведінки – не можна купатися, палити вогнища й відпочивати з наметами. Зате біля озера можна побачити безліч рідкісних рослин і тварин. Завдяки унікальному клімату й природним умовам, що підходять життя гірської фауни, неподалік від Національного природного парку «Синевир» відкрили центр реабілітації бурих ведмедів. Тут створили цілий ліс із плантаціями ягід, барлогами й штучними озерами. До центру реабілітації привозять ведмедів, що постраждали від жорстокого ставлення з боку людей або природних катаклізмів.

Дорогою до озера Синевир можна також завітати до водоспаду Шипіт – одного з найкрасивіших в Україні. Його назва, так само як і найменування самого озера, пов’язана з давніми легендами – місцеві мешканці вважають, що вустами водного потоку шепочуть молоді закохані, котрі загинули поблизу цього водоспаду.

Одна з найвисокогірніших водойм Карпат – озеро Несамовите. Воно розташоване серед голих гір масиву Чорногора (найвідоміша вершина цього ланцюгу – Говерла). Саме озеро крижане протягом усього року, спокійне й надзвичайно чисте, навколишня природа водночас чарівна й сувора.

Несамовите - високогірне озеро

Несамовите озеро оточене високогірними луками – просторими галявинами, вкритими невисокою рослинністю. Навесні та влітку цей кам’янистий край укривається мохом і дрібними квіточками, нагадуючи зелене царство.

Цікаво, що в озері немає риби, однак навколо водойми життя кипить. Високогірні райони оминула сучасна цивілізація, тож тут і сьогодні живуть кабани, олені, ведмеді й інші дикі тварини. Втім, навряд чи ви зустрінетесь із ними на туристичній стежці.

Поблизу озера Несамовитого варто бути готовим до примх тутешньої погоди, від яких і пішла назва водойми. Різко теплий день може змінитися негодою з вітром, дощем і снігом – у такі моменти місцеві кажуть, що прокинулися духи, котрі, згідно з легендою, мешкають у водах ставу.

Чи не найзагадковіше озеро Карпат – Журавлине на Львівщині. Його також називають «Мертвим озером» через значний вміст отруйного сірководню у воді. Тому тут не зустріти ані риб, ані жаб, ані інших тварин. Науковці не знають як утворилося озеро, але вважають, що в яру, де воно виникло, скупчилися мертві дерева й листя, які утворили під час гниття сірководень. Згодом завдяки дощам яр наповнився водою. Загадкою залишається й глибина Мертвого озера.

Журавнине - мертве озеро

Тут можна побачити унікальні острови Журавлиного озера. Це плавучі острівці, що утворюються із грудок трави, гілок і коріння. Втім, дістатися туди без човна неможливо – більше того, ступати на острови не варто, адже тут легко загрузнути в трясовині. Навколо розташований густий мальовничий ліс, що відбивається на дзеркальній поверхні Журавлиного.

Всі ці дива природи можна відвідати на турах мережі «Відпочинок 365». Туристів відвезуть до пам’яток, досвідчені екскурсоводи проведуть гостей наймальовничішими місцями в околицях озер, а згодом можна буде пообідати в горах – подорож буде незабутньою.