Вода – найважливіший елемент життя. Не випадково культура обмивання та прийняття ванни існує вже протягом багатьох тисячоліть. Поступово в міру накопичення досвіду люди зрозуміли, що використовуючи для обмивань природні мінеральні води або спеціально додаючи до води різні біологічно активні речовини, можна лікувати багато захворювань. Цей напрямок в медицині отримав назву бальнеотерапія – «лікування ванною», від латинського balneum – ванна, купання. Відповідно, бальнеологія – наука, яка вивчає вплив мінеральних вод на здоров’я людини. У більш широкому сенсі під бальнеологічним лікуванням тепер розуміють будь-який вплив на організм водою (водолікування або гідропатія), оскільки багато лікувальних водних методик знаходяться на стику різних видів фізіотерапевтичних впливів або навіть є невід’ємною частиною одна одної.

Бальнеологічне лікування ділиться на три основних напрямки: це зовнішнє застосування мінеральних вод у вигляді ванн і душів, внутрішньопорожнинні процедури (кишкові, вагінальні та інші види зрошень) і вживання мінеральної води в якості лікувального пиття.

Загальними показаннями до бальнеолікування є захворювання:

У медичному центрі санаторно-туристичного комплексу «ТРУСКАВЕЦЬ 365» обладнані два кабінети бальнеотерапії, що надають широкий спектр водних процедур для лікування та профілактики багатьох захворювань, а також загального оздоровлення організму.

Вартість бальнеологічних процедур: