Зоопарки і ферми

Карпати – природний регіон з унікальною флорою та фауною. Сьогодні люди намагаються не тільки приручити тваринний світ гір, а й зберегти його автентичні риси в зоопарках та заповідниках. Завдяки свіжому повітрю, відсутності великих міст і величезним незайманим природним масивам тварини тут почуваються значно краще ніж у міських зоопарках.

Здавна гори уславилися як центр вівчарства. У Карпатах є найбільша овеча ферма в Україні – господарство «Меринос-Захід». Тут туристам демонструють все життя типової домашньої вівці – як тварин вирощують, дбають про них, як їх стрижуть. Діти з радістю погодують і погладять овечок. Після прогулянки можна скуштувати сир і настоянки, а також придбати вироби із вовни. Екскурсія на ферму входить у програму туру до Трускавця та проводиться безкоштовно.

Зоопарк «Лімпопо»

У селі Меденичі знаходиться зоопарк «Лімпопо» – найбільший приватний звіринець Львівщини. Тут зустрілися тварини з різних куточків світу – тигри, мавпи, павичі, капібари, верблюди. Більше того, деякі тварини в Меденичах унікальні – наприклад, канадських рисей більше ніде в Україні зустріти не можна.

Зоопарк «Лімпопо» – один із кращих варіантів для поїздки з дітьми. По-перше, тут можна годувати тварин і гладити їх – через безпосереднє спілкування малечі можна прищепити любов до братів наших менших. По-друге, діти зможуть покататися на поні або віслюку в супроводі інструктора.

Ще одна особливість зоопарку – величезна увага до комфортного проживання тварин. Взимку тропічних звірів переводять до вольєрів із підігрівом, також чотирилапих регулярно оглядає ветеринар, тож годувати й контактувати з ними абсолютно безпечно.

Ведмежий розплідник

Карпати – це величезний заповідник, серцем якого по праву може вважатися Синевир, найбільше озеро Українських Карпат. Неподалік від озера можна відвідати центр реабілітації бурих ведмедів. Сюди привозять тварин, яких власники незаконно утримували, ведмедів, що постраждали від стихійних лих або жорстокого поводження. Сьогодні популяція карпатського бурого ведмедя налічує лише кількасот особин, тож зустріти їх у природі майже неможливо – центр на озері Синевир і подібні вберігають тварин від остаточного знищення.

Територія ведмежого притулку складає 12 гектарів, розділених на кілька секцій – власне вольєри та огороджений ліс із барлогами, озерами, конструкціями для ведмежих ігор, галявинами з ожиною та малиною. Таким чином, у Національному природному парку «Синевир» створені всі умови для оздоровлення й відновлення сил тварин, що постраждали.

Петрова пасіка

Популярний напрям гірського господарства – розведення бджіл. Карпатські бджоли, живучи в суворих високогірних умовах, прекрасно пристосувалися й здатні виробити багато меду. В рамках туру до Трускавця можна відвідати «Петрову пасіку», розташовану на околицях славнозвісного курорту. На відпочинку в Карпатах варто скуштувати медові настоянки – вони мають приємний солодкуватий смак, легко п’ються, а також можуть похвалитися антисептичними властивостями.

Подорож до Карпат, знайомство із зоопарками й фермами регіона – найкращий спосіб безпечно познайомитися з природою, не нашкодивши їй та не наражаючись на небезпеку. Крім того, чотирилапі, без сумніву, доповнять відпочинок на Синевирі та в Трускавці новими барвами.