Моршин – город парков и целебных вод

Моршин – містечко, оточене прикарпатськими лісами. За легендою, місто було засноване двома братами Мором і Широм, зачарованими красою цих місць, і через століття курорт відомий своїми мінеральними водами та обширною інфраструктурою для оздоровлення.

У 1875 році була побудована залізнична гілка Стрий-Станіслав, яка проходила через Моршин. Тоді власник маєтків у містечку Боніфацій Штіллер зрозумів, що природа та мінеральні джерела приваблюють гостей зі всієї Австро-Угорщини, і заснував тут курорт.

Сьогодні Моршин – це невелике карпатське містечко, так що історичних пам’яток і важливих місць тут не так багато. В основному все міське життя зосередилася навколо головної вулиці, оточеної магазинами і кафе. Таким чином, завдяки скромному розміру та забудові Моршин зберіг чисте повітря та рясноту зелені.

Моршин – міський парк

Одна з найстаріших пам’яток міста – парк, заснований у 1878 році, коли Штіллер запросив медиків В. Пясецького та С. Дзіковського для організації тут курорту європейського рівня. Міський парк чудово підходить для неквапливих прогулянок акуратними доріжками, оточеним густими заростями троянд. Тут було висаджено близько 80 видів рослин, серед яких є сосни та дуби, що прикрашають парк вже більше 190 років. Приїхавши сюди з дітьми, ви зможете відвідати скромний зоопарк і подивитися на тварин Гуцульщини.

Моршин – Мармуровий палац

Неподалік розташувався один із найвідоміших санаторіїв – Мармуровий палац. На ньому зупиняють свій вибір багато любителів оздоровлюватись та відпочивати в Карпатських горах. Палац було збудовано у 1935-1938 за проектом львівського архітектора Мар’яна Нікодемовича. Для прикраси головного корпусу використано 11 видів мармуру. Навіть не відпочиваючи у цьому санаторії, ви зможете оцінити його чудову архітектуру. Однак унікальність Мармурового палацу в його найбагатшій лікувально-діагностичній базі тут лікування доповнюється вживанням мінеральних вод.

Моршин – центральний бювет

Найважливіша пам’ятка містечка – Центральний бювет. Моршинський центральний бювет – це масштабний комплекс мінеральних вод, який не поступається курортам Трускавця та Східниці. Тут туристів пригощають різними видами гірських мінералок, які розрізняються цілющими властивостями. Наприклад, вода з джерела 1 підвищує вміст соляної кислоти в шлунковому соку і допомагає при лікуванні різних захворювань. Мінералка з джерела 6 сприяє усуненню запалень шлунку, кишечника, печінки та інших частин людського тіла.

Однак важливо пам’ятати, що мінеральна вода лікує лише в помірній кількості при правильному вживанні. Таким чином, не слід пити занадто багато моршинських вод. Крім того, важливо знати протипоказання – при деяких шлункових захворюваннях мінеральні води можуть лише нашкодити організму.

Як відвідати Моршин? Це важливий курорт розташований на перетині великих автомобільних трас. Таким чином, доїхати сюди не становитиме труднощів. Найпростіший спосіб навідатися на курорт – замовити екскурсію в рамках тижневого лікувально-туристичного туру Трускавець. Вас відвезуть до Моршина на автобусі, наданому туристичним комплексом, і доставлять назад, показавши дорогою Скелі Довбуша. Дорога з Трускавця на курорт займе близько 40 хвилин.

У рамках екскурсії гостям надається можливість безкоштовно випити мінеральної води, відомої як «ропа» – така мінералка справляє позитивний вплив на шлунок і жовчний міхур.

Загалом, Моршин – це туристичний центр, який поступається за масштабами Трускавцю. Проте, це містечко чудово підходить для того, щоб пару годин прогулятися доглянутими алеями парків, випити мінералки та відпочити в невеликому, але затишному курорті Гуцульщини.