Катання на лижах у Карпатах

Карпати взимку приваблюють тисячі прихильників активного відпочинку та спорту з усіх куточків нашої країни. Це не дивно, адже тут розкинулися найбільші гірськолижні курорти України з рівними білосніжними схилами, трасами для санок і тюбів та затишними колибами.

У горах розкинулися десятки лижних курортів з величезною різноманітністю послуг і розваг для туристів – від невисоких трас у затишних селищах до величезних центрів, на яких відпочивають тисячі гостей. Таким чином, можна обрати гірський комплекс для насиченого відпочинку за смаком і кишенею.

Буковель

Найпопулярніший гірськолижний курорт Карпат – Буковель. Заснований у 2000 році, на сьогодні цей комплекс став найважливішим центром зимового туризму в Україні. Масштаб курорту вражає – він пропонує гостям більше 50 кілометрів трас, оснащених сніговими гарматами та ратраками. Таким чином, снігове покриття тут практично не залежить від погоди та температури.

Як навчитися кататися на лижах у Буковелі? Для недосвідчених туристів курорт надає зимову школу, в якій професійні інструктора допомагають освоїти лижі та сноуборд. Більш того, для дітей віком від 7 до 14 років тут була розроблена окрема програма навчання.

Крутогір 365

Для прихильників сімейних поїздок і спокійного відпочинку серед чудес засніженої природи Карпати надають невеликі та тихі гірськолижні курорти, такі як Крутогір. Цей комплекс розташувався зовсім недалеко від одного з найважливіших центрів карпатського туризму – Трускавця.

Славське

Ще один колоритний гірськолижний курорт біля Трускавця – це високогірний комплекс «Захар Беркут» у Славському. Це сучасний комплекс для зимового спорту, який був побудований у мальовничому місці біля перетину річок Опір та Славка. Лижні поля розкинулися на схилах гір, з яких відкривається чудовий краєвид на чарівні схили Бескидів, покриті снігом. Бліля гірських трас ви опинитеся за допомогою підйомника комплексу «Захар Беркут» – найдовшої канатної дороги України. Для дітей і початківців тут, як і на багатьох інших гірськолижних курортах Карпат, є мультиліфт. Крім того, туристам на підйомниках пропонують плед, за який вам доведеться лише внести заставу.

На гірськолижних турах у Славському ви зможете відвідати велику територію для зимового спорту на схилах гір Зворець та Високий Верх. Усього тут є 9 лижних полів із трасами різних рівнів складності – «сині» спуски найпростіші, «червоні» траси середнього рівня, а «чорні» найбільш складні. Проте, Славське абсолютно не підходить для першого знайомства з лижними курортами України – навіть «сині траси» призначені для туристів, які принаймні вміють самостійно гальмувати і готових до нерівностей поверхні.

Нарешті, після катання на білосніжних полях ви зможете зайти до колиби «Високий Верх» на вершині гори Звонець – це колоритне кафе, яке пропонує страви традиційної карпатської кухні, а також шашлики, рибу та інші страви з мангалу.

Плай

Один з гірськолижних курортів України, що найшвидше зростає – комплекс «Плай» в околицях Трускавця. Це невеликий зимовий курорт, який надає гостям 5 трас різної складності – 3 червоні траси середнього рівня, 2 сині прості траси та чорний найвищий і найскладніший спуск. Таким чином, сьогодні «Плай» надає велике розмаїття послуг для лижників.

Його доповнює чудова сучасна інфраструктура. Тут є лижна школа, в якій працюють досвідчені фахівці. Важливо, що підхід до навчання в школі «Плая» індивідуальний – інструктор оцінить ваш рівень катання та запропонує програму навчання відповідно до вашим навичок і досвіду. Для дітей віком до 7 років тут проходять окремі заняття.

Відпочиваючи в туристичних комплексах мережі «Відпочинок 365», ви зможете відвідати найпопулярніші гірськолижні курорти України. В рамках зимових турів компанія безкоштовно надасть вам трансфер до найбільших центрів зимового відпочинку, що оточують Трускавець і Ворохту, а також забезпечить вас лижами, палицями та необхідним інвентарем. Більш того, відпочиваючи в готелі «Трускавець 365», ви зможете відвідати комплекс Крутогір і покататися на трасах абсолютно безкоштовно.

Загалом, центри лижного відпочинку в Карпатах стрімко розвиваються. Наприклад, Буковель своєю інфраструктурою та розмаїттям розваг практично не поступається гірськолижним курортам Європи. Решта комплексів розширюють інфраструктуру та асортимент пропозицій з кожним роком. Не дивно, що туризм у Карпатах – кращий варіант зимового відпочинку в Україні.