Говерла та найвищі гори Карпат

Поїздка до Карпат є неможливою без походів битими стежками в гори, підкорення вершин, відпочинку на березі сріблястих рік і водоспадів.

Найбільш захопливий туристичний напрям цього краю – легендарна Говерла, найвища гора України. Це величезний конус, розташований на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, за 17 км від кордону з Румунією. Висота гори становить 2061 метр над рівнем моря.

Зазвичай походи в Карпати поблизу цього піка починаються на навчально-спортивній базі «Заросляк». Перший туристичний притулок тут був заснований ще в 1880 році, а сьогодні на базі проходять тренування олімпійських команд. Таким чином, тут можна зупинитися й пообідати в їдальні після сходження.

Говерла

Підкорення Говерли дозволяє за один день перетнути всі високогірні пояси Українських Карпат. Спершу туристи проходять крізь ялицево-букові ліси Карпат, пам’ятку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Поступово підіймаючись вище в гори, мандрівники зустрічають зарості альпійської сосни. Цей вид не схожий на звичні сосни – через складні умови життя альпійська сосна ніколи не досягає великих розмірів, більше нагадуючи кущ із голками й шишками. Ближче до вершини й ці маленькі деревця зникають, поступаючись місцем килиму з моху.

За гарної погоди з вершини відкривається фантастичний краєвид. На відпочинку в Карпатах можна побачити багатокілометрові гірські ланцюги, що зникають в блакитній далечині, нібито зливаючись із небом.

Говерла підходить не для всіх туристів – похід вимагає значного фізичного навантаження й триватиме увесь день. Якщо ви хочете підкорити гори з меншими витратами сил і часу, варто вирушати до Трускавця.

Парашка

Це місто розташоване на межі Карпат й оточене невисоким ланцюгом Бескидів (середня висота 800-1000 метрів). Найвища точка Сколівських Бескидів – гора Парашка. Згідно з легендою, своє ім’я вона отримала від дочки давньоруського князя Святослава, убитої та похованої тут. На пам’ять про княжну на вершині встановлений металевий хрест і камінь.

Ще один напрям для походу в Карпати – околиці стародавнього міста Дрогобич. Найвища гора Дрогобиччини в давні часи отримала назву Коньова, а в 2014 була перейменована на честь героїв Небесної Сотні.

Похід на цю гору проходить повз мальовничі околиці ріки Стрий. Від річки в обидва боки тягнуться зелені долини, поступово зростаючи та переходячи в пагорби. Стежка стає крутішою, її перетинають скелі, вкриті мохом, та кущі.

Коньова

Біля підніжжя прихильників відпочинку в Карпатах приваблює екзотична пам’ятка радянських часів – стара гребля. У 1970-х радянське керівництво вирішило створити водосховище для забезпечення Львова водою, а також збудувати тут гідроелектростанцію – мальовничі околиці гори Коньової мало би затопити.

Утім, природа не дозволила звести «Карпатське море». Спочатку недобудована гребля була зруйнована зсувом – це ускладнило подальше будівництво й зробило його нерентабельним. Згодом будівельники невдало підірвали гору над греблею, позбавивши дамбу опори.

Сьогодні туристи можуть подивитися на залишки дамби, а також на підземні тунелі, куди мала би стікати вода. Таким чином, стара дамба приваблює різноманітних сталкерів і просто допитливих туристів, що проходять тут на поході в Карпати.

Підкорення карпатських гір – найбільш очевидний, але далеко не банальний спосіб провести відпустку у горах Західної України. Ворохта та інші курорти в центрі гірського регіону дозволяють «міцним горішкам» спробувати свої сили в підкоренні найвищих точок України. На Львівщині гори значно нижчі, але тут є свої велетні, що чекають на нових туристів.