Говерла – покрівля України

Говерла – найвища гора нашої країни. Підкорення цього піку стане справжньою пригодою та дозволить вам побачити унікальну високогірну природу Карпат.

Вершина знаходиться в гірському масиві Чорногора на межі Івано-Франківщини та Закарпаття. Висота піку становить 2061 метр. Таким чином, під час сходження можна побачити різні природні пояси Карпат – ліси, чагарники і вершину, вкриту мохом.

Точно невідомо, звідки пішла назва гори. Філологи стверджують, що слово Говерла походить чи то від румунського слова «howirla» – «складнопрохідний підйом», чи то від угорського «hovar» – «снігова вершина». Також до нас дійшла легенда про угорського воєводу Яноша Нода. Коли він зі своїми друзями піднявся на вершину, почався сильний снігопад. У паніці мандрівники почали спускатися, повторюючи «Ховирло! Ховирло!», тобто «снігова гора».

Говерла – база Заросляк

Відвідати Говерлу ви зможете у рамках програми туру до Ворохти. Маршрут на гору почнеться поблизу навчально-спортивної бази «Заросляк», яка розкинулася біля підніжжя піку. Це важливий центр, у якому проходять тренування членів українських олімпійських команд. Тут ви підготуєтеся до майбутнього сходження і рушите стежкою в гори.

Спершу всі туристичні групи проходять буковими та смерековими лісами на схилах гори. Вік багатьох тутешніх дерев налічує 200-300 років. Тут ви прогуляєтеся тінистими стежками, оточеними густими заростями папороті. По дорозі вам доведеться подолати безліч струмків, над якими схилилися гірські верби і кущі. Із зелених заростей раз у раз визирають яскраві суцвіття.

Говерла – понад лісами

Після відпочинку в Карпатах ви залишите лісову дорогу та вийдете до високогірних чагарників. Стежки Говерли оточені хащами гірської сосни та пахучого ялівцю. Ці природні комплекси унікальні – тут дерева забралися настільки високо, що стали дуже низькими і густими. Побувавши в горах на самому початку червня, ви побачите червону руту – ту саму, якій присвячена легендарна пісня.

Схили гори поцятковані карами – ярами, проритими льодовиками 10 тисяч років тому. Таким чином, шлях горами з боку Прикарпаття буде непростим – тут туристичні групи проходять крізь численні улоговини. Цікаво, що зі зворотного боку піку льодовика не було, тож стежки тут рівні, а спуски пологі.

Говерла – вершина

Активний відпочинок у Карпатах увінчається підкоренням вершини Говерли. Тут туристи відпочивають на м’якому килимі з моху та лишайників. Озирніться – навколо простяглися різні вершини та гірські хребти. З одного боку ви побачите масив Горгани – найгрізнішу кам’янисту частину Українських Карпат, схили якої покриті хвойними лісами. Саме серед хребтів Горган розкинувся найважливіший гірськолижний курорт Гуцульщини – Буковель.

Говерла – вершина

З іншого боку височіє гора Близниця. Цей пік поступається Говерлі висотою, проте він не менш цікавий. Кажуть, що в давнину біля підніжжя Близниці жили брати-близнюки, які покохали одну дівчину. Гуцулка сказала, що вона одружиться з тим, хто принесе їй квітку з вершини гори. Однак брати піднялися на пік і загинули, впавши зі скелі. На згадку про цю трагічну історію гора був названа «Близницею».

Говерла – краєвид

Оглянувши околиці з вершини Говерли, ви рушите у зворотній шлях. Похід на найвищу гору Карпат – один з найцікавіших і найскладніших маршрутів у Ворохті. Таким чином, важливо дотримуватися правил безпеки. На маршруті вас будуть супроводжувати інструктори, які розкажуть про те, як вести себе в горах. На пік не варто вирушати людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, а також дітям.

Загалом, похід на Говерлу – один з найцікавіших і найважчих маршрутів Карпат. Тут ви пройдете непростий шлях на вершину. Однак коли будете дивитися на карпатські хребти, що тягнуться вдалину, ви не пошкодуєте.