Екскурсія: Бойківське весілля в горах

Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365Детальніше
Ця екскурсія безкоштовна в рамках туру Трускавець 365
Тривалість
18:30 - 21:00
Трансфер
Автобус привезе гостей на гірськолижну базу Крутогір, де буде проходити захід. Наші автобуси оснащені кондиціонерами та іншими зручностями, що потрібні для комфортної та безпечної подорожі.

Опис екскурсії

Вітаємо вас, шановні клієнти мережі туристичних комплексів 365!

Презентуємо до Вашої уваги екскурсію «Трускавець. Бойківське весілля». Ця поїздка дозволить Вам дізнатися багато цікавого про традиційну культуру Карпат і стати свідком того, як народні звичаї оживають на очах.

Ця екскурсія і багато інших надаються безкоштовно в рамках тижневого туру Трускавець 365.
Детальніше

Українські звичаї формувалися століттями під впливом різних подій — це і переселення різних етносів по українських землях, і завоювання земель іншими державами. Проте, українському народові вдалося зберегти традиції своїх дідів-прадідів і донести їх до сучасності. Бойківське весілля в горах — один з таких давніх обрядів, відгомони яких дійшли до наших днів.

Ця екскурсія відкриє звичаї однієї з найцікавіших груп українського народу — бойків. Насамперед, можна ознайомитися з весільними традиціями цієї етнічної групи. Сімейний уклад бойків традиційно нерозривно пов’язаний зі звичаями населення інших українських земель. Тим не менш, своєрідність природних та історичних умов, у яких мешкали бойки, визначила унікальність весільних обрядів і устрою бойківської сім’ї.

У чому ж своєрідність бойківського весілля в горах? По-перше, партнера тут обирали за наявністю у нього добротного шматка землі, бо сільськогосподарських угідь в Карпатах завжди не вистачало. По-друге, пару для сина вибирали батьки, які мали фінансувати весільні гуляння і допомагати матеріально молодій сім’ї.

У чому ж своєрідність бойківського весілля в горах? По-перше, партнера тут обирали за наявністю у нього добротного шматка землі, бо сільськогосподарських угідь в Карпатах завжди не вистачало. По-друге, пару для сина вибирали батьки, які мали фінансувати весільні гуляння і допомагати матеріально молодій сім’ї.

В цілому виділяють три цикли весільних обрядів бойків — передвесільний, весільний і післявесільний. Починалася весільна церемонія з того, що сват приходив до батьків дівчини і отримував їх дозвіл на одруження, а також домовлявся про доданому. Під час обговорення майбутнього бойківського весілля в горах вирішувалося питання, скільки землі або грошей дасть батько молодої як придане. Коли матеріальні аспекти шлюбу були враховані, приходила молода, все випивали по чарці горілки і молода дарувала гостям хустки на знак згоди. Закінчувалося сватання іграми, традиційними обрядами, піснями і танцями.

Лише після всіх цих процедур починалося гуляння. На бойківське весілля в Трускавці дозволить весело провести час в атмосфері старовинних українських свят.

На гостей чекає багато різноманітних карпатських наливок. Взагалі особливість Карпатського регіону — це величезна кількість різних алкогольних напоїв, які тут готують чи не в кожній хаті. Відвідавши бойківське весілля в Трускавці, гості зможуь спробувати місцеві наливки й випити за здоров’я молодих. Наймолодшим гостям наллють склянку компоту або ж почастують діточок чаєм. Закусити напої запропонують соліннями й бутербродами-канапками.

Яке народне весілля обійшлося би без традиційних обрядів? Молоді запрошують усіх приєднатися до веселого танцю біля карпатської ватри. Гуцули здавна з повагою ставилися до вогню йстрибки через багаття були невід’ємною частиною народних свят. Відвідувачам не доведеться демонструвати свою завзятість, стрибаючи над гарячими язиками полум’я. Запальні танці біля багаття та відпочинок у Карпатах будуть чудовою альтернативою небезпечному старовинному звичаю.

Ніяке гуляння не може пройти без веселих розваг. На бойківському весіллі можна приєднатися до інтелектуально-гумористичної гри «Хто зверху?». У цій шоу-програмі будуть беруть участь дві команди — команда жінок і чоловіків. Під час програми прекрасна стать буде відповідати на чисто чоловічі питання та з’ясовувати, що дівчата знають про своїх партнерів. Хлопці будуть робити те ж саме стосовно протилежної статі.

group 772

Трансфер

Автобус привезе гостей на гірськолижну базу Крутогір, де буде проходити захід. Наші автобуси оснащені кондиціонерами та іншими зручностями, що потрібні для комфортної та безпечної подорожі.

group

Тривалість

18:30 – 21:00

Під час екскурсії ви побачите:

exclude

У рамках екскурсії для вас безкоштовно:

 • трансфер
union

За додаткову плату:

 • вартість за вхід на бойківське весілля 100 грн.
food icon ex

Харчування:

Заплативши за вхід на захід, ви зможете випити наливок та закусити соліннями з бутербродами. Крім того, для дітей та осіб, що не вживають алкоголю, тут є чай та компот.

Обов’язково сфотографуйте

Перелік об’єктів, котрі ми рекомендуємо сфотографувати:

Весільні танці
Святковий стіл
Обряд

Під час екскурсії ви побачите:

Ця екскурсія надається безкоштовно
в рамках туру “Трускавець 365”

ТРУСКАВЕЦЬ 365 - КАРПАТИ - ЛЬВІВ - ЗАКАРПАТТЯ + ГІРСЬКОЛИЖНІ ТУРИ

від 3 690 грн за 7 днів
Короткий опис Активно-екскурсійний тур Трускавець 365 - КАРПАТИ - ЛЬВІВ - ЗАКАРПАТТЯ на Ваш вибір кожен день екскурсії до Львова, Мукачева, Синевира, Славського, Східниці, замків Львівщини, незабутні походи в ліс і гори,...

Читати далі

Що включено у вартість:

 • Проживання в готелі
 • Безкоштовний трансфер
 • Безкоштовні екскурсії
 • Сніданки і вечері
 • Подорожі по Карпатах
 • Сухі пайки в походах
 • Готельний бювет
 • Купання в басейні влітку
 • Мотузковий парк і зіп-лайн
 • Велосипедні подорожі
 • Розважальні програми
 • Стоянка авто
Весь перелік
ic hotel

Комфортабельний готель

ic excurs

Щоденні
екскурсії

ic mounts

Сходження в гори

ic eat

Харчування «Шведський стіл»

ic bus

Трансфер

ic party

Вечірні
шоу-програми

Відгуки

Зв’яжіться з нами!
Ми з радістю допоможемо спланувати Вашу незабутню подорож.

Контакти

call-phone0 800 505 365  Безкоштовно
call-phone067 524 0 524